fbpx

Art Consultancy, s.r.o. byla založena v roce 2012 Martinem Klimešem a Tomášem Skalíkem jako platforma pro společné aktivity. Předně šlo o provozování prodejní galerie současného výtvarného umění s názvem Kupa, která své prostory našla v nově otevřeném nákupním centru Breda & Weinstein. Za dva roky provozování se v Kupě uskutečnily na dvě desítky výstav ve většině představujících aktuální tvorbu malířů a sochařů působících na tuzemské i slovenské scéně.

V současnosti se Art Consultancy už čtvrtým rokem podílí na přípravě výstav v Národním divadle moravskoslezském v Ostravě. Kromě galerie nabízí společnost Art Consultancy své služby také v oblasti zprostředkování současného výtvarného umění a designu architektům a investorům, kteří vybavují nově postavené či zrekonstruované prostory. Poslední částí nabídky byla realizace náročných interiérových a exteriérových uměleckých i jiných realizací. První takovou rozsáhlejší akcí se stala instalace uprostřed okružní křižovatky v Ostravě – Radvanicích a Bartovicích v roce 2014. Ve stejném roce společnost získala 4 dílčí zakázky v rámci projektu „Vesmírná brána – moderní centrum komunikace vědy“ Vysoké školy báňské. Cílem bylo zrealizovat náročné interaktivní a edukativní prvky v prostorách nově zrekonstruovaného ostravského planetária.

Od roku 2015 se začala pozornost Art Consultancy zaměřovat více do oblasti muzejnictví. V tom roce byla realizována expozice Starokladrubského koně pro Národní hřebčín Kladruby nad Labem. Rok 2016 znamenal plný rozjezd aktivit v oblasti návrhů a realizací muzejních expozic. Za všechny je třeba zmínit libreto pro nové muzeum automobilů a koncepci expozičního depozitáře Slovenské strely obě pro společnost Tatra Trucks v Kopřivnici či expozici o fenoménu minerální vody Vincentka ve stejnojmenné hale na kolonádě v Luhačovicích. Z realizací stojí za zmínku část expozice zámecké konírny pro zámek Kačina a především rozsáhlá muzejní expozice Jak jde kroj, tak se stroj pro Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm.

Art Consultancy vychází z bohatých zkušeností společníků v různých oblastech kulturního dědictví, díky této různorodosti a spolupráci s dalšími odborníky, kteří participují na jednotlivých projektech dokážeme navrhovat originální řešení a realizovat náročné projekty se standardem vysoké kvality a dle požadavků zadavatele.

Co nabízíme

Naší hlavní činností je realizace expozic, interaktivních a edukačních prvků, multimédií a instalace uměleckých děl.

  • Pro tyto náročné realizace vypracujeme projekt a odborný scénář.
  • Vyrobíme vitríny, podstavce i jiná instalační zařízení na míru z kvalitních a stálých materiálů.
  • Navrhneme galerijní či scénické osvětlení expozice.
  • Vypracujeme veškeré grafické materiály – popisky, plachty, infografiky i navigační systémy.
  • Zajistíme dlouhodobý a udržitelný provoz expozic.
  • Samozřejmostí je konzervace exponátů během realizace.http://artconsultancy.eu/

Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *